Tudatos gyermek kurzus

Mindfulness: tudatosság, figyelem

Versenyképes legyen a gyerek, vagy olyan készségekkel legyen felruházva, amik által képes megbirkózni bármely kihívással? Én az utóbbira szavazok, mert a hajszolás szorongó egyéneket eredményez, a fejlesztés viszont lehetőséget ad egy kiegyensúlyozott, harmonikus életre.

A tudatos figyelem gyakorlása elősegíti, hogy a gyerekek – életkorukhoz mérten – kontrollálni tudják az érzelmeiket és a viselkedésüket. Megtanulnak összpontosítani, a testérzeteikre és a környezetükre fókuszálni. Felismerik a külső hatásokat, megismerik saját érzelmi állapotaikat és elsajátítják az önszabályozást. A gyakorlatok csökkentik a szorongást, az impulzív, irányíthatatlan viselkedést és a figyelemhiány-zavart.

A mindfulness különösen hasznos a tanulási készségek fejlesztésére. Segít felkészülni a stresszesebb helyzetekre, az esetleges kudarcokra, motiválva a többszöri próbálkozást. Lehetővé teszi, hogy a gyermek felismerje az erősségeit, ösztönzi az önelfogadást és növeli az önbizalmat.

A foglalkozásokon a gyerekek fokozatosan elsajátítják a meditáció gyakorlatát is, amivel eltávolodhatnak a mindennapi gondolataiktól és érzéseiktől, hogy elérjék a belső harmónia és béke állapotát.

Hány éveseknek szól a tudatos gyermek kurzus?

A tudatos gyermek foglalkozást 4 éves kortól elkezdhetjük. Kiskorban még sokkal fogékonyabbak a gyerekek a meditáció könnyed elsajátítására és a különböző mindfulness technikák gyakorlására. Iskolás korban a tudatos figyelem fontossága még jobban felértékelődik, de középiskolában is hasznos, jól alkalmazható módszerekhez juttathatjuk a gyerekeket az életkoruknak megfelelő mindfulness oktatással. Egyéni és csoportos tréningjeim többalkalmas csomagokban is elérhetők, intézmények részére egyedi megállapodást kínálok.

Miben segíthetnek a szülők?

Fontos, hogy a szülők bátorítsák a gyerekeket, hogy otthon is gyakorolhassák a mindfulnesst. A tanulás előtti fókuszálás segíti a koncentrációt, a lefekvés előtti légzőgyakorlatok hatékonyabb pihenést eredményeznek, a meditáció kiegyensúlyozott lelkiállapothoz vezet. A gyakorlatok beépítése a mindennapokba egy életre szóló pozitív szemléletmódot alakíthat ki a gyerekekben, eszköz a kezükben, lehetőség egy magabiztos jövőre. Szülők részére igény esetén felkészítő tréninget tartok, hogy önállóan is segíthessék gyermeküket a fejlődésben. A mindfulness felnőttek számára is alkalmazható, ráadásul a tréning jelentősen növeli a megértést és a mindennapi tudatosságot.

Küldetésemnek tekintem, hogy minél több legyen a kiegyensúlyozott szülő és gyermek.

Időpontfoglalás és árak:

https://tudatos-gyermek-kurzus.webnode.hu/

2024. októberétől a kelenvölgyi Szülők Házában is megtalálható vagyok mindfulness kurzusaimmal és vadonatúj tréningjeimmel, kedvezményes áron.

A szuperérzékeny gyerekek rendkívül értelmes, kreatív személyiségek – részben éppen abból fakadóan, hogy olyan idegrendszerrel születnek, amely arra indítja őket, hogy egy adott szituációban minden apró részletet megfigyeljenek, és ezt az információhalmazt alaposan feldolgozzák, mielőtt cselekszenek." "Az ő figyelmük ugyanis nem kevesebb, hanem több – az egész környezetükben szét van szórva, mindent észrevesznek, és ez iszonyúan kifárasztja őket."(Vekerdy Tamás)